środa, 22 sierpnia 2012

Korniszony - ogórki konserwowe

Aby ogórki konserwowe były chrupiące trzeba je namoczyć w zimnej wodzie, ja je tak trzymam nawet całą noc. Pasteryzuję krótko, wystarczy 5 minut. W ten sposób moje ogórki są chrupiące, i nie mają pustych środków. Dodanie do każdego słoika plasterka marchewki i cebuli poprawia ich smak, a jeśli dodamy kawałeczek( plasterek) chrzanu, otrzymamy posmak kiszonych ogórków:)SKŁADNIKI:

6 kg małych ogórków gruntowych 
zalewa: 
4 l wody 
1 l octu 10% 
4 płaskie łyżki soli kamiennej( nie jodowanej) 
20 dkg cukru 
przyprawy: 
koper ( nasiona, łodyżki) 
ziele angielskie 
liść laurowy 
czosnek 
gorczyca 
cebula 
marchewka 
opcjonalnie- chrzan


PRZYGOTOWANIE: 

Ogórki dokładnie myję, i zalewam zimną wodą, zostawiam tak na parę godzin, nawet całą noc. Do czystych, wyparzonych 1 l słoików wkładam przyprawy, ząbek czosnku, plasterek cebuli i marchwi, 2 kulki ziela angielskiego, po liściu laurowym, 1/3 łyżeczki gorczycy i koper. Do połowy dodaję plasterki chrzanu( mają smak kiszonych korniszonów) Wodę na zalewę gotuję, lekko studzę i dodaję resztę składników zalewy, Dokładnie mieszam i zalewam nią ogórki. Pasteryzuję 5 minut od zawrzenia.Z tej porcji wychodzi około 12 słoików( zależy od wielkości ogórków)
Tort Jamajka -tort motyl

Pyszne ciasto, zwane Jamajka, było inspiracją na zrobienie tego tortu.  Tort na 8 urodziny wnusi, przygotowany przez jej Mamę, smakował...

Etykiety